02165240019

تابلو نئون پلاستیک

 

یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی که قبل از ورود تابلوهای چلنیوم در بازار موجود بودند و در واقع سرآغازی برای ساخت تابلو چلنیوم محسوب می‌شود، تابلو نئون پلاستیک می‌باشد.  این ساخت و نصب تابلوهای تبلیغاتی به روش نئون پلاستیک تقریباً شبیه چلنیوم است با این تفاوت که جنس حروف از پلکسی گلاس است. پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف به دست آمده است که بسیار شفاف و شبیه شیشه است اما در واقع طلق است و مقاومت بیشتری نسبت به شیشه دارد. در واقع تابلو پلکسی گلاس تابلویی است که در آن فلز به کار نرفته است و همه آن از ورق‌های پلاستیکی مانند سامپکس و ییرلانگ برای ساخت آن استفاده شده است. برای روشنایی هر دو از لامپ‌های LED  و SMD استفاده می‌شود اما در مدل نئون شیشه‌ای نور تولید شده را گاز نئون تامین می‌کند و با ترکیب این گاز با فلوئور می‌توان به رنگ‌های متنوع دلخواه دیگری دست یافت .

آشنایی با نحوه ساخت تابلو نئون شیشه‌ای :برای ساخت این مدل تابلو نئون، از شیشه‌های بی‌رنگ و شفاف استفاده می‌شود که حروف نئون با توجه به سفارش مشتری با حرارت به اشکال مدنظر خم و سپس با استفاده از گاز نئون پر می‌شود. با استفاده از اتصال الکترود به دو سر تابلو نئون و دادن ولتاژ مناسب به دو سر آن، گاز نئون موجود در داخل شیشه، نور تولید می‌کند. پس از دریافت سفارش تابلو نئون ابتدا شیشه‌های خام نئون از بازار تهیه می‌شود این شیشه‌ها به شکل کروی بوده و داخل آنها خالی است سپس دستگاه نئون‌ساز با حرارت و فشار هوا این شیشه‌های توخالی را به فرم دلخواه در می‌آورد .

تفاوت تابلو حروف برجسته چلنیوم با تابلو نئون پلاستیک :

جنس زوار تابلو چلنیوم از آلیاژهای فلزی یا آلومینیوم بر روی پلکسی گلاس هست، در حالی که زوار نئون پلاستیک از جنس پلاستیک است. روشنایی تابلوهای تبلیغاتی متغاوت است. نور تابلو برجسته چلنیوم با استفاده از لامپ‌های LED تامین می‌گردد در صورتی که در گذشته نور تابلوهای نئون پلاستیک از طریق نصب لامپ‌های مهتابی در داخل باکس تابلو تامین می‌شد. خلق لامپ‌های SMD جایگزین مناسبی برای لامپ‌های مهتابی بود. اما در مورد نئون شیشه‌ای نور از طریق گاز نئون تامین می‌گردد. در تابلوهای چلنیوم نور فقط از رو به رو و از سطح کار متصاعد می‌شود در حالی که شیوه ساخت تابلو نئون پلاستیک به گونه‌ای است که نور هم از سطح و هم از زوار یا شکاف تعبیه شده بر روی حروف منعکس می‌گردد .تعرفه‌های تابلو تبلیغاتی با توجه به جنس رویه و بدنه و ساختار آنها کاملاً متفاوت است. قیمت تابلو برجسته به علت مدرن بودن و استفاده از لامپ‌های LED و درخشندگی و دوام بیشتر نسبت به تابلو نئون پلاستیک بیشتر است. حروف برجسته قابلیت انعطاف پذیری سریع و راحت‌تری نسبت به حروف نئون پلاستیک دارند .

 

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :