02165240019

حروف برجسته استیل

 

 در عصر حاضر همانند گذشته از تابلوهای فلزی همچون تابلوهای مسی، آهنی و برنجی استفاده چندانی نمی‌شود چرا که این آلیاژها به مرور زمان کدر شده و نیاز به پرداخت مجدد پیدا می‌کنند، تقریباً نسل آنها منقرض و فلز استیل جایگزین مناسبی برای آنها شد. اما تابلو استیل که یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی مدرن است با داشتن زیبایی چشم‌نواز، قدمت بالا و داشتن طرح‌ها و رنگ‌های زیبا، جدید و متنوع از مد نیافتاده و طرفداران بی‌شماری دارد. استیل خود خاصیت براق و لوکس بودن و آنتیکی دارد به همین دلیل از دیرباز تاکنون به عنوان یکی از شیک‌ترین تابلوهای مغازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ساخت تابلو استیل جدیدتر ادغام حروف استیل و ورق پلکسی گلاس باعث خلق مدل‌های جذاب‌تر شده و مشتری بیشتری جذب می‌کند، لبه دور حروف نیز از جنس استیل بوده که با قلع، لحیم‌کاری می‌کنند. در گذشته تابلوساز برای ساخت حروف برجسته استیل برای برش حروف از قیچی استفاده می‌کرد و همین کار باعث ایجاد لبه‌های موج‌دار در اطراف حروف می‌شد اما امروزه از دستگاه‌های مجهز لیزری با دقت بالا، سود جسته می‌شود که با استفاده از آنها حروف با لبه‌های صاف و یک‌دست برش داده می‌شود و باعث افزایش زیبایی و کیفیت حروف و مانع از به وجود آمدن لبه‌های موجدار و خط و خش می‌شود. از مزایای این نوع تابلو می‌توان به طول عمر، زیبایی چشم‌نواز، مقاومت در برابر گرما، سرما، بارش باران و نور آفتاب، داشتن سطح براق و صیقلی و تمیز کردن آسان، مات نشدن و کدر شدن اشاره کرد.

استیل مقاومت بسیار خوبی در مقابل دماهای بسیار بالا ( تا هزار درجه سانتیگراد ) و بسیار پائین (تا منفی 200 درجه سانتیگراد) دارد. استیل در تعریف آلیاژی است که پایه آن آهنی است و کمتر از 2% کربن دارد، بسته به نوع و مقدار دیگر عناصر موجود در آن خواص مکانیکی نظیر سختی و شکل‌پذیری آن مشخص می‌شود. دو نوع ورق استیل وجود دارد، ساده‌ترین روش تشخیص استیل اصل قرار دادن آن در مجاورت آهنربا است، آهنربا استیل اصل را جذب نمی‌کند اما ورق استیلی که تنها یک لایه استیل روی آن قرار دارد توسط آهنربا جذب می‌شود.

تابلوهای استیل که یکی از پرکاربردترین تابلوها در صنعت تابلوسازی است در طرح‌ها و متدهای مختلف قابل استفاده است. این تابلوها را به دو صورت ساده و پایه‌دار می‌توان نصب کرد، در صورتی که از پایه‌دار آن استفاده شود حروف نسبت به پایه با کمی فاصله نصب شده و پشت آن از لامپ smd برای نورپردازی استفاده می‌شود. حروف برجسته فلزی نور را از خود عبور نمی‌دهند لذا این حروف را از قسمت پشت آن نورپردازی می‌کنند. بعد از نصب حروف، نور به صورت سایه و از زیر حروف دیده می‌شود . بهترین نوع ورق استیل اسپانیایی است که یک میلیمتر ضخامت دارد. استیل طلایی براق، حروف استیل طلایی خش‌دار، حروف استیل نقره‌ای براق، حروف استیل نقره‌ای خش‌دار، حروف استیل دودی و حروف برجسته استیل مسی از جمله حروف استیل، هستند که به صورت نوردار و بدون نور، تک رنگ و هفت رنگ ساخته می‌شود. در گذشته جنس آلیاژ ورق استیل، برنز یا برنج بود که به مرور زمان سیاه می‌شد و نیازمند پرداخت بود، اما امروزه جنس فلز آن از استیل هفت‌دهم  میرور نگیر ( استیل خالص که آهنربا آن را جذب نمی‌کند) می‌باشد که سیاه نمی‌شود و نیازی به پرداخت ندارد. از تابلوهای استیل که ساختاری کلاسیک دارند به دلیل آنکه فلز نمی‌تواند نور را از خود عبور دهد در فضای بیرونی و داخلی استفاده می‌کنند و برای نوردهی تابلوهای فلزی از قسمت پشت حروف استفاده می‌شود، پس از نصب حروف، نور به صورت سایه و روشن از زیر حروف برجسته و اطراف آن ساطع می‌شود و اگر از نورپردازی در آنها استفاده شود در شب بیشتر جلوه‌گری می‌کنند.

 

تابلو مغازه استیل و انواع آن

این نوع تابلوی تبلیغاتی بر اساس حروف برجسته ساخته می‌شود. برای ساخت تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی می‌توان از انواع متعددی از تابلوهای استیل بهره برد که هر یک را مورد بررسی و شرح قرار می‌دهیم.

تابلو استیل طلایی؛ یکی از پرکاربردترین نوع تابلوهای استیل است که با حروفی از نوع فلز استیل ساخته می‌شود این فلز طلایی‌رنگ است و در دو نوع ساده و خش‌دار وجود دارد و نور از اطراف حروف با چشم انعکاس می‌یابد و جلوه زیبایی به تابلو می‌بخشد.

تابلو استیل نقره‌ای؛ همانند تابلو استیل طلایی ساخته می‌شود اما نوع فلز به کار رفته در آن رنگ نقره‌ای دارد .

تابلو استیل لبه پانچ طلایی یا نقره‌ای؛ تابلوهایی که با این نام ساخته می‌شوند نیز از جنس استیل هستند اما به این دلیل به این نام لقب یافته‌اند که هنگام ساخت این تابلوهای تبلیغاتی لبه‌های دور تا دور حروف به حالت پانچ سوراخ سوراخ می‌شود و نور از آن قسمت‌های پانچ شده با چشم برخورد می‌کند.

تابلو استیل نور اندریک؛ در ساخت تابلو تابان مانند تابلو چلنیوم نور به راحتی از حروف عبور کرده و می‌توان هم از فضای داخلی حروف و هم از قسمت پشت حروف، نور داشت اما به دلیل اینکه حروف استیل نمی‌توانند نور را از خود عبور دهند فقط امکان نوردهی از قسمت پشت تابلو فراهم می‌شود که این ترفند نوراندریک نام دارد، در ساخت تابلو استیل نوراندریک، اس‌ام‌دی‌ها در پشت کار چیده شده و پس از نصب تابلو، نور از لبه‌های کار و حاشیه‌های کناری به چشم ساطع می‌شود و جلوه کار را به خصوص در هنگام شب چندین برابر می‌کند.

تابلو استیل با پلکسی مات؛ در این روش از پلکسی برای انتشار نور بهره می‌برند و لامپ‌های اس‌ام‌دی در پشت حروف برجسته تعبیه شده و نور از طریق پلکسی تابیده می‌شود.

تابلو پلاستیل؛ ترکیبی از تابلو استیل و حروف پلاستیکی نئون است.

تابلو استیل رینگی؛ حروف برجسته و دور حروف هر دو از جنس استیل هستند و در دو رنگ طلایی و نقره‌ای ساخته می‌شود .

تابلو استیل میرور؛ استیل‌هایی که برای ساخت این نوع تابلو استفاده می‌شوند بسیار براق بوده و حالت آینه‌ای دارند.

در ارتباط با مزیت‌های تابلو استیل باید گفت علاوه بر اینکه قیمت تابلو استیل نسبت به قیمت تابلو چلنیوم مناسب‌تر است، برای کاربردهایی که نور در فضا اهمیت چندانی ندارد کاملاً مناسب است. همچنین تابلو استیل به هیچ عنوان زنگ نمی‌زند و ضمن داشتن مقاومت بالا، براقیت خود را از دست نمی‌دهد.

قدمت دنیای ما و یافتن معانی کهنه و متعدد استیل و کاربردهای آن نماینده مقاومت بی حد و حصر این آلیاژ است پره فلزی بلند مخصوص نگهبانان به طور یقین شایسته زنگ‌زدگی، خش وخوردگی نیست بنابراین حتی انتظار سختگیرترین سلیقه‌ها را برآورده می‌سازد.

 عمر طولانی نسبت به سایر آلیاژها در قیاس با هزینه پرداختی، نیاز به نگهداری کمتر از سایر متریال تابلوسازی، جذابیت ذاتی و طبیعی حتی بدون نیاز به رنگ، داشتن قابلیت استفاده حتی در شهرهای ساحلی، ضد زنگ‌زدگی، خش و خوردگی، عمر، دوام و ماندگاری بالا، تنها گوشه‌ای از خواص این فلز نجیب است. جلوه لوکس و آنتیک  تابلو استیل نکته‌ای است که قابل چشم پوشی نیست که سخاوتمندانه این شکوه و جلال را با هر شکل، سایز و مدلی برای تابلو به ارمغان می‌آورد. هر سه نوع پولیش خورده خش‌دار، مات و براق آن زیبایی بخصوص خود را دارد و در دو نوع استیل 304 برای تمامی فضاهای داخلی و صد البته خارجی و استیل 316 برای بدنه تابلوهای بسیار بزرگ عالی است. برش ​تابلو استیل به وسیله لیزر و واترجت که  ابزار برش بزرگترین آلیاژها هستند و با استفاده از فشار بسیار بالای آب برش را انجام می‌دهند.

تضمین کیفیت، دوام، درخشش بلند مدت، همچنین امکان قابلیت نصب نور از پشت اصطلاحاً نور اندریک با پایه مخفی برای سری تابلوهای بدون نور نظیر تابلو استیل را از ما بخواهید و کیفیت را با ما تجربه کنید.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :