02165240019

تابلو چنلیوم

 

چلنیوم که ساختار لغوی آن به صورت Channel + Aluminum = Channelium است بر اساس پژوهش‌ها و تحقیقات تبلیغات ایران ترکیبی از چنل و آلمینیوم است.نتایج این تحقیقات مبّین این است که Channelبه معنی کانال و یا جسمی u شکل است و از آنجایی که حروف فارسی یا لاتین و یا اشکال مختلف بعد از چسباندن نوار لبه به کناره‌ها، شکل u مانند می‌گیرند، لذا در زبان لاتین ازchannel  استفاده می‌شود. چلنیوم انواع مختلفی دارد، از جمله این محصولات می‌توان به تابلوهای چلنیوم رنگی، الماسه، لبه طلایی، لبه پانچ، لبه نقره‌ای و دوبل اشاره کرد. برای خرید چنلیوم می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

تابلوهای حروف برجسته چلنیوم (چنلیوم) یکی از انواع تابلوهای حروف برجسته و تقریباً نسل جدیدی از آنها است که از جنس پلکسی گلاس در رنگ‌های مختلف و متنوع می‌باشند که رویه چلنیوم در آن، آلیاژ آلومینیوم است و نورپردازی در این تابلوها از طریق LED و یا SMD انجام می‌شود. این نوع حروف برجسته امروزه به لحاظ زیبایی، مقاومت و آسیب‌پذیری کمتر، نسبت به سایر حروف طرفداران بسیاری در صنعت تابلوسازی و تابلوهای تبلیغاتی را به خود اختصاص داده است. این تابلوها قابلیت اجرا شدن روی انواع کامپوزیت، سنگ، چوب، MDF، PVC و... هستند.  از جمله مزایای اینگونه تابلوها این است که در زیر نور آفتاب از درخشش خاصی برخوردارند به طوری که نظر هر بیننده‌ای را به خودش جلب می‌کنند. برش و اجرای این حروف از طریق دستگاه لیزر با دقت بسیار زیاد توسط متخصصان انجام می‌پذیرد و نصب شدن آن نیازمند زمان زیادی نیست.

 

مشخصات تابلو چلنیوم

این تابلوها ضمن اینکه از زیبایی ظاهری بسیار بالایی برخوردار هستند، در برابر نور آفتاب، گرما و سرما مقاوم بوده و تغییر شکل و رنگ نمی‌دهد. لبه چنلیوم با نوار اسفنجی گردگیر پوشیده شده که شرکت سازنده، آن را به گونه‌ای طراحی کرده است که از ورود گردوغبار و آب به داخل حروف ممانعت به عمل می‌آورد. از دیگر محاسن لبه چلنیوم ‌این تابلو علاوه بر این نوار، یک روکش محافظ نایلونی است که تا زمان ساخت و نصب حروف روی قسمت براق خواهد ماند و مانع از خط و خش روی چلنیوم می‌شود و در پایان کار نصاب آن را جدا می‌کند. نکته حائز اهمیت در ارتباط با این روکش محافظ این است که بعد از نصب حتماً باید جدا شود وگرنه پس از چند روز قرار گرفتن در برابر نور آفتاب دیگر از چلنیوم جدا نخواهد شد. شرکت  mci نام این محصول خود را با مارک آلوراپید alurapid  وارد بازار نمود که در کشور ما نیز این محصول موجود و قیمت آن نیز گران‌تر از دیگر محصولات مشابه است، یکی از راه‌های تشخیص این محصول حک شدن نام برند آن alurapid و همچنین (made in spania) در داخل لبه چلنیوم است.

چلنیوم در سایزهای 7 و9 و11 سانتیمتر با رنگ‌های جیوه‌ای، طلایی، مشکی، آبی و ... در بازار موجود می‌باشد. بعد از اسپانیا کشور تایوان نیز از این ابتکار بی‌نصیب نماند و مشابه این محصول را با نام تجاری آلوباند aluband تولید و وارد بازار نمود که این برند نیز در نوع خود مرغوب می‌باشد. به طبع بعد از تایوان کشور چین در تولید مشابه این محصول از تمامی رقبا حتی کشور سازنده اصلی یعنی اسپانیا پیشی گرفت و چلنیوم‌های مختلفی با انواع مارک‌ها از جمله آلوشاین alushine ،آلوتیپ alutape، سهند sahand و ... وارد بازار نمود که امروزه در کشور ما تعدادشان کم نیست. اما نکته کلیدی در این ارتباط این است که جنس چینی و اصلی این محصول تفاوت‌های بنیادی با هم دارند. یکی از مختصات و ویژگی‌های چلنیوم‌های اصلی ضخیم بودن لبه آن است و حروف ساخته شده مخصوصاً حروف درشت و بزرگ بعد از ساخت استحکام بالایی دارند، به همین دلیل تابلوسازهای با تجربه برای ساخت حروف بزرگ حتماً از لبه‌های اصلی استفاده می‌کنند. از دیگر مزیت‌های چلنیوم اصلی این است که رنگ لبه‌های چلنیوم اصلی در برابر نور آفتاب و تغییرات جوی در طی سالیان ثابت بوده و ضمن تغییر رنگ ندادن، همواره براق می‌ماند. اما نقطه مقابل آن چلنیوم چینی است که لبه‌های نازک دارد و این نازکی در بعضی از مارک‌ها به حدی است که با کوچکترین فشار تغییر حالت می‌دهند و یا سوراخ می‌شوند، در عوض برای سازنده حروف، کار کردن با آن بسیار آسان است و از این لبه‌ها برای ساخت حروف کوچک می‌توان بهره برد.

 
 

 

 

     
نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :